Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Fauci paralajmëron: Udhëtimet për Krishtlindje do të nxisin përhapjen e Omicron edhe tek të vaksinuarit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, Anthony Fauci ka paralajmëruar se udhëtimet për Krishtlindje do të rrisin përhapjen e variantit Omicron Covid-19, edhe në mesin e të vaksinuarve plotësisht.

 “Nuk ka dyshim për këtë, Omicron ka një aftësi të jashtëzakonshme për t’u përhapur,” tha Dr Anthony Fauci.

Ai tha se duhet të tregohet shumë kujdes pasi sipas tij varianti tani është “tërbuar nëpër botë”.

Kujtojmë që nga frika për variantin e ri shumë shtete kanë marrë masa të rrepta. Në Evropë, Franca dhe Gjermania janë ndër ato që lëshojnë kufizime udhëtimi dhe Holanda ka vendosur një bllokim të rreptë gjatë Krishtlindjeve .

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img