Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Fatos Qato jashtë drejtësisë, KPA konfirmon SHKARKIMIN e gjyqtarit të Apelit të Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Fatos Qato nuk ka arritur të kalojë filtrat e vettingut, duke mbetur përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë.

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkarkimin e Qatos.

Gjyqtar i Apelit të Tiranës nuk justifikoi dot pasurinë, një apartament në Tiranë me sipërfaqe 144 m2, blerë në vitin 1997 për 28 mijë dollarë si dhe një tokë në Pogradec.

Më shumë

spot_img