Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Fatos Klosi: Nuk është drejtimi i qeverisë për të bërë mirëqënien e njerëzve; i kthehet kandidati i LSI-së: Po për çfarë është, për t’i dhënë rrogën Ramës? (DEBATI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9bb974e8e9cdb2e856f5ad951b4c73f9

Ish-kreu i SHIK Fatos Klosi është shprehur në emisionin “Repolitix” se drejtimi i qeverisë nuk është për të bërë mirëqënien e njerëzve, por është kundërshtuar nga kandidati i LSI-së Besnik Jaka.

Në debatin e tensionuar mes të dyve, Jaka tha se qeveria thotë se nuk ka në dorë asgjë, ndërsa është shrpehur se qeveria është vetëm për t’i dhënë rrogën Ramës.

Debati në studio:

Klosi: Një koalicion të mundshëm unë e shoh mes LSI-së dhe PS-së. Me dëshirë apo pa dëshirë të Monikës.

Muça: E keni patjetër të nevojshme që PS të jetë në pushtet? Nuk duhet të ikë, të jetë ose vetëm, ose në koalicion me PD-në ose LSI-në, e doni me patjetër në pushtet Ramën.

Klosi: Po, e kam dëshirë. Jam i sigurt që PS sot është partia më e arsyeshmja. Çfarë të stonon ty tani?

Muça: Mua më stonon jetesa.

Klosi: Nuk është drejtimi i qeverisë për të bërë mirëqënien e njerëzve.

(ndërhyn Besnik Jakaj)

Klosi: E njoh LSI-në më mirë se sa ty, pavarësisht se je në struktura.

Jakaj: Kam qenë student…

Klosi: Unë kam qenë drejtues i SHIK kur ti ke qenë student e njoh më mirë partinë tënde.

Jakaj: Para 7 viteve sa ka qenë borxhi publik.

Klosi: E di ti sa e kanë pasur italianët borxhin publik… Këtë e mbani referencë juve, ai tjetri tha mirëqënien…

Jakaj: Thoni se mirëqënien se ka në dorë qeveria, borxhin publik se ka në dorë qeveria, arsimin se ka në dorë qeveria, për  çfarë është qeveria, t’i japë rrogën Ramës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img