Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Fatmir Merkoçi, si u sulmua me gaz nga selia e PD studenti i dhjetorit, i riu që rrëzoi bustin e Enver Hoxhës (Profil)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kush nuk e njeh Fatmir Merkoçin. Student i dhjetorit, një nder më aktivet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, rrahur në mitingje nga policia e Ramiz Alisë e themelues i Partisë Demokratike shqiptare. Intelektual, një dashnor i lirisë dhe protestave.

Është ky njeriu që gjithkush pa majë shkallëve në fillim të protestës së djeshme te selia e PD duke tentuat të fliste me një djalë nga brenda, por që i hidhnin pa fund një solucion nga sytë.

Fatmir Merkoçi ka 30 vjet në protesta. Dhe nuk tërhiqet. Dje ai në televizionin Fax deklaroi se ishte hera e parë që ndihet shume keq. Të sulmohet në shtëpinë e tij dhe të demokratëve. Në rrjetet sociale u botua dje dhe foto e tij në grevën e urisë si student i dhjetorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img