Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Fatmir Mediu takohet me kryetarin e Kongresit amerikan, ja çfarë bisedoi me diplomatin e lartë në Washington

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kongresit Amerikan Kevin McCarthy.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Mediu përmes një postimi në Facebook, ku thotë se në fokus të bisedimeve ishte agresioni rus në Ukrainë, si edhe influencën negative të Kinës në Ballkan. Në këtë darkë ishte e pranishme edhe deputetja demokrate, Dhurata  Çupi.

“Washington DC

Takim me Kryetarin e Kongresit Amerikan Kevin McCarthy

Gjatë darkës me Kongresmenin Pete Sessions me të cilin kam organizuar Forumin e Sigurisë “Si të kundërbalancojmë agresionin Rus në Ukrainë dhe influencën negative te Kinës në Ballkan” i cili do zhvillohet në dt 31 Janar në Kongresin Amerikan me përfaqësues nga 20 shtete të Europës Juglindore, ishte kënaqësi e vecantë të takoja me kryetarin e Kongresit të SHBA z. Kevin McCarthy. Në këtë darkë ishim së bashku me kolegen, deputeten e PD znj.Dhurata Cupi”, shkruan Mediu.

Më shumë