Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Fati i zgjedhjeve, Ilir Meta për herë të parë jep verdiktin e tij final

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ilir Meta për herë të parë del me një qëndrim lidhur me zgjedhjet e 18 qershorit në kushtet kur opozita kërkon qeveri teknike dhe kreu i qeverisë nga ana tjetër deklaron se në zgjedhje do shkohet me ose pa opozitën.

Edhe për kreun e LSI-së, zgjedhjet mbahen më 18 qershor ndërsa u ka kërkuar gazetarëve mos transformojnë deklaratat e dy ditëve më parë të kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Luan Rama.

“Deklaratat e Luan Ranmës mos i transformoni . Do ketë zgjedhje të shkëlqyera, larg qëndrimeve kategorike që mund të sjellin qëndrime katastrofike “, është shprehur Meta.

E PLOTË:

Z. Meta, dje ka pasur një deklaratë nga Luan Rama, Nënkryetari i LSI-së i cili tha se LSI nuk do të futet në zgjedhje pa u futur opozita?

Ju lutem mos i keqtransformoni mesazhet, të cilat bëhen për të çuar përpara zgjedhjet dhe jo për t’i minuar ato.

Çfarë përgjigje keni për PS kur thotë që është e gatshme të hyjë edhe e vetme në zgjedhje?

Më vjen keq për këtë pyetje. Njoftojini të gjithë që pluralizmi ka ardhur që në 12 dhjetor të vitit 1990 në Shqipëri dhe ne duhet të gjithë të punojmë që këto të jenë zgjedhjet e shkëlqyera larg qëndrimeve kategorike që mund të na sillnin pasoja katastrofike, të padëshiruara për Shqipërinë, shqiptarët dhe sidomos për të ardhmen e këtyre fëmijëve të mrekullueshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img