Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Fatbardh Kadilli i drejtohet kutive të votimit, mesazh demokratëve: Nëse e doni PD votoni, ringritja fillon sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fatbardh Kadilli kadidati për kryetar të PD, pak minuta më parë ka hedhur edhe votën e tij.

Ai një një deklaratë për media u shpreh se të gjithë demokratët duhet të marrin pjesë në procesin e votimit.

Kadilli tha se PD iu rikthye kurajo dhe guximi, teksa edhe një herë theksoj se kjo garë nuk ishte e barabartë.

“I ftoj të gjithë të marrin pjesë në votim. Në këtë mënyrë tregojnë se e duan këtë parti. Ky është një moment shumë i rëndësishëm për PD, ringritja fillon sot kur çdo anëtar merr përsipër përgjegjësitë e veta. PD-së iu rikthye kurajoja dhe guximi, kjo parti do të jetë e pastër, e hapur, e bashkuar dhe fituese. Kjo garë u mbyll ashtu siç edhe nisi, e pabarabartë.

Në përgjithësi iu rri larg këtyre lloj proceseve, procesi i vërtetë është fryma me të cilën do të dalin sot demokratët, është hera e parë që një forcë politike që në pak kohë të reflektojë shumë,” tha Kadilli.

Më shumë

spot_img