Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fatbardh Kadilli flet pak minuta para fillimit të mbledhjes së PD: Nuk tërhiqem edhe nëse kandidoj përballë Bashës, ai duhet të largohet sepse është problemi i partisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli, i cili ka dalë hapur duke kërkuar largimin e Bashës, ka fiolur vetëm pak minuta para fillimit të mbledhjes së Partisë Demokratike.

Ai u shpreh se do të kërkojë sërish largimin e Bashës, ndërsa shtoi se nuk do të tërhiqet nga kandidimi për kryetar të PD-së edhe nëse përballë do të ketë Lulzim Bashën.

“Jam sot për t’i kërkuar edhe njëherë dorëheqjen Lulzim Bashës, sepse nuk është zgjidhje për PD-në, por problem. Sot mbyllet një periudhë zhgënjyese dhe fillon një periudhë shprese.

E kam deklaruar dhe e përsëris, nuk tërhiqem dhe jam këtu për t’i shërbyer PD-së. Inkurajimi i demokratëve më bën edhe më të vendosur që edhe përballë Bashës apo kujtdo tjetër të bëjmë një Pd të re, të hapur dhe të bashkuar”, tha Kadilli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img