Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Farudin Hoxha feston 80-vjetorin tek Akademia e Shkencave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërsa në katin e parë të Akademisë së Shkencave mbahej konferenca për shtyp për mbrojtjen e vendbanimit ilir të Komanit, në katin e dytë të kësaj Akademie, zhvillohej një tjetër ceremoni e veçantë. Bëhet fjalë për festimin e 80 vjetorit të Akademikut Farudin Hoxha, i cili në fakt është marrë me Komanin, por për hidrocentralin.

Akademikë, njerëz të afërt të profesorit, i uruan atij këtë përvjetor. Ndërkohë që kohët e fundit akademiku Hoxha ka pasur probleme me shëndetin, ka gjetur mundësi të bashkohet me akademikët e tjerë për të festuar 80 vjetorin.

Edhe stafi i neësbomb.al bashkohet me urimin e stafit dhe akademikëve të Akademisë së Shkencave për ditëlindjen e tij. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img