Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Farie Hoti” u inagurua para 6 muajsh, por shikoni gjendjen sot, suvaja ka rënë, mbyllet Pallati i Sportit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pallati i Sportit “Farie Hoti” në Tiranë pësoi një transformim në muajt e fundit. Nga parketi, ulëset dhe gjithë ambientet iu nënshtruan një rikonstruksioni që mori kohë dhe fonde.

Vetëm pas gjashtë muajsh nga inaugurimi (janar 2022), Pallati i Sportit ka degraduar, me suvanë e tavanit që ka rënë mbi parket. Në pamjet më poshtë duket qartë se tanimë salla e lojërave me dorë nuk është funksionale.

albsig

spring

Rënia e suvasë ka bërë që të merren masat, me klubin bardheblu që është kujdesur të heqë gjithë pjesën e tavanit, për të shmangur ndonjë tragjedi të mundshme. Sportistët e Klubit Shumësportësh Tirana që do duhet të qëndrojnë larg ambienteve edhe për disa kohë. /Newsport.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img