Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Fara kanabisi në ushqimin e zogjve, arrestohet shqiptari

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar një 35-vjeçar shqiptar pasi akuzohej për trafik të lëndëve narkotike.

Sipas mediave italiane, shqiptari kishte fshehur fara mariuhane në ushqimin e zogjve, me qëllim që më pas t’i mbillte dhe të shiste produktin, por që nuk ka mundur ta realizojë planin e tij, pasi është vënë në pranga.

Mësohet se 35-vjeçari shqiptar me banim në Lugano, është arrestuar rastësisht nga ana e policisë, kjo vetëm pas një kontrolli rutinë.

Ishte një nga agjentët e policisë i cili vuri re se, tek ushqimi i zogjve kishte disa fara të dyshimta, të cilat pas analizave rezultuan të ishin fara marihuane.

Artikulli paraprakMilan, Mihajlovic drejt largimit
Artikulli tjetërKoha Jonë

Më shumë