Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Familjet e prekura nga përmbytjet, artistët e Kosovës mbledhin 500.000 euro live për tre orë

Lajme të ngjashëm

Një shumë prej gati 500 mijë euro është mbledhur për tre orë në Kosovë, vetëm nga telefonatat e qytetarëve e bizneseve, që janë bërë pjesë e iniciativës për t’i ndihmuar familjet që pësuan dëmtime ngha përmbytjet e javës së kaluar.

Shumë artistë e figura publike i janë bashkuar mbrëmjes humanitare “Bashkë ia dalim”. Disa qytete të Kosovës u prekën rëndë nga reshjet intensive të shiut, të cilat shkaktuan përmbytje në shkallë të gjerë dhe uji vërshoi nëpër zonat e banuara.

Në shumë e mbledhur sonte nuk janë llogaritur transaksionet bankare dhe format e tjera të donacioneve, por vetëm ato që janë regjistruar përmes telefonatave. Ky organizim u transmetua drejtpërdrejt në T7, RTK dhe Klan Kosova.

 

Më shumë