Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Familjarët në lot, mbërrin në Rinas trupi i pajetë i Zarife Hasanajt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i nëntetares Zarife Hasanaj, shkruan Newsbomb.al.

Në aeroportin e Rinasit sapo ka mbërritur avioni me trupin e pajetë të ushtarakes.

Në Rinas ndodhen familjarët e Hasanaj, të cilët nuk mbajnë dot lotët si dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Pas pak minutash pritet të nisë edhe ceremonia e nderimit organizuar nga Forcat e Armatosura.

Zarife Hasanaj humbi jetën në Letoni pas shpërthimit të një mine, teksa ishte prej muajsh pjesë e një misioni të NATO-s.

Ditën e sotme ministrja Xhaçka shpalli ushtaraken e rënë në krye të detyrës “Dëshmore të atdheut”.

Hasanaj është dëshmorja e dytë e Forcave të Armatosura. Kujtojmë se në vitin 2012 u vra në Afganistan ushtaraku Feti Vogli.

kkakkaaa.jpg

Më shumë
spot_img
spot_img