Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Familjarët harruan ndezur qirinjtë, shpërthen zjarri në varrezat e Gjirokastrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme varrezat publike në Gjirokastër.

Mësohet se shkak për rënien e zjarrit janë bërë temperatura e lartë dhe lënia ndezur e qirinjve nga familjarët, të cilët shkojnë për të vizituar vendin ku prehen të afërmit e tyre.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje, duke bërë të mundur shuarjen e flakëve, të cilat u përhapën me shpejtësi, duke shmangur kështu dëmtimin e pllakave të varrezave.

Më shumë


spot_img

spot_img