Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Familja nga Deçani strehon familjen nga Durrësi te të cilët qëndruan gjatë luftës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9561ee4d320454332a3003f98887f83d

Një familje nga fshati Carabreg i Deçanit të Kosovës, ka strehuar një familje nga Durrësi i Shqipërisë.

Pas tërmetit tragjik që ndodhi në këtë qytet të martën, si pasojë e të cilit humbën jetën dhjetëra dhe u lënduan qindra persona, familja nga e shqiptarëve të Kosovës me atë nga Durrësi janë takuar në doganën që ndan dy vendet.

Gjatë luftës së fundit në Kosovë, familja Qorraj kishte qëndruar për disa muaj te familja Kazanxhi në Durrës.

Video nga REL:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img