Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Familja Avdia hap dyert e mortit, 7-vjeçarja përcillet nesër në banesën e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tragjedia e Himarës, ku një vajzë 7-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga gomonia në breg të detit ka shokuar mbarë opinionin në Shqipëri.

Vajza e mitur ishte kthyer me familjen e saj nga emigracioni për të shujuar pushimet në atdhe, por papërgjegjshmëria e drejtuesit të gomones, i cili sipas dëshmitarëve po kryente manovra të rrezikshme në afërsi të bregut, i shkaktoi vdekjen.

Sakaq, familja Avdia ka hapur dyert e mortit, ndërsa një familjar njofton se ceremonia mortore do të mbahet ditën e nesërme në Laprakë.

Postimi i Ismet Avdisë:

Shokë dhe miq, ju njoftojmë me hidhërim të thellë vdekjen e mbesës tonë Jonada Bledar Avdia, në moshën 7 vjeçare, nga një aksident tragjik në plazhin e Himarës.

Varrimi bahet dt. 03.08.2022, ora 15:00, në adresën: Familja Avdia, Rruga “Stanislav Zuber”, afër Intesa San Paolo Bank Laprakë.

Më shumë
spot_img
spot_img