Falsifikuan lejet e ndërtimit, procedohen penalisht 2 persona (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 14-04-2018 Falsifikuan lejet e ndërtimit, procedohen penalisht 2 persona (EMRAT)

Dy persona procedohen penalisht në Lezhë pasi akuzohen se kanë falsifikuar lejet e ndërtimit. Bëhet fjalë për Agustin Uldedaj dhe Bledar Deda.

Polica bën me dije se leja për ndërtimin e pallateve është në kundërshtim me ligjin.

Sakaq, janë sekuestruar pasuri të paluajtshme, pallate në ndërtim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi për bombë në sheshin Skënderbej, ZBARDHET e vërteta e çantës së dyshimtë
Turistët mahniten me Shqipërinë por tmerrohen kur shohin... »
Article Logic
Execution time: 0.014529943466187
array(1) { ["section"]=> string(73) "falsifikuan-lejet-e-ndertimit-procedohen-penalisht-2-persona-emrat-116872" }