Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Falsifikonte produktet ushqimore, shtrohet në spital biznesmeni Mihal Kote, sot do t’i jepej masa e sigurisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e1395d45b2b00daf7fd46ee3fe01644e

Ditën e sotme pritet që të zhvillohet seanca gjyqësore për biznesmenin nga Saranda, i cili tregtonte produkte ushqimore të skaduara dhe falsifikuara.

Sipas informacioneve, Mihal Kote është dërguar me urgjencë në spital, pasi kishte probleme shëndetësore.

Kujtojmë se Mihal Kote që u denoncua në emisionin “stop” , pasi udhëzon punëtorët që të hedhin përzierës, ngjyrues dhe kimikate të tjera në vaj, ka rënë në prangat e policisë.

Policia njofton se 62-vjeçari është arrestuar pasi nga kontrolli i ushtruar në subjektin e tij tregtar u konstatua se ky shtetas  kishte të ndryshuara datat e skadencës të disa produkteve që prodhonte, kishte paraqitur të rremë etiketimin e disa produkteve ushqimore që shiste dhe disa produkte të tjera i kishte të pa pajisura me fatura tatimore me TVSH.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img