Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
5 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Falsifikonin testet për COVID-19, Gjykata e Apelit merr vendimin për të arrestuarit (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit ka marrë vendimin për të arrestuarit e operacionit të koduar “Tamponi” disa ditë më parë, të cilët falsifikonin testet COVID.

Apeli ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për  Klodian Muharremi, Eltjon Kola, Klodjan Krasniqi, Blerim Cibaku, Erlind Prenga, Artur Dani, Alfred Cani, Igli Çela, Mario Bicja, Xhuliano Senko, Ervin Hoxha, Eltjon Kola.

Në masën “Detyrim paraqitje” janë lënë Klodjan Krasniqi, Artur Dani, Erlind Prenga dhe Alfred Cani.

Njoftimi i Gjykatës së Apelit:

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë me vendimin nr. 1032, datë 24.06.2021 ka vendosur:

-Për personat nën hetim Klodian Muharremi, Eltjon Kola, Klodjan Krasniqi, Blerim Cibaku, Erlind Prenga, Artur Dani, Alfred Cani, Igli Çela, Mario Bicja, Xhuliano Senko, Ervin Hoxha, E.K caktimin e masës së sigurimit “Arrest në burg”.

-Për personin nën hetim mjeken Marinela Kalaja caktimin e masës “Detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”.

PERSONAT E NDALUAR

1-Klodian Muharremi, lindur dhe banues ne Tirane,

2-Eltjon Kola, lindur në Pukë dhe banues në Tiranë

3-Klodjan Krasniqi, lindur dhe banues ne Tirane

4-Blerim Cibaku, lindur në Dibër dhe banues në Tiranë

5-Erlind Prenga, lindur ne Gojan i Madh dhe banues në Tiranë

6-Marinela Kalaja, lindur ne Kruje dhe banues në Tiranë

7-Artur Dani, lindur ne Kruje dhe banues në Tiranë

8-Alfred Cani, lindur në Çidhën dhe banues në Tiranë

9-Igli Çela, lindur ne Librazhd dhe banues ne Tirane

10-Mario Bicja, lindur dhe banues ne Tirane

11- Xhuliano Senko, lindur ne Mukaj dhe banues ne Tirane

12-Ervin Hoxha, lindur dhe banues në Tiranë

13-Tauland Kamberi, lindur në Peshkopi dhe banues në Tiranë

14- Eraldo Kalemaj, lindur në Fier dhe banues në Fier

15. Ermir Koci, lindur dhe banues ne Tirane


Më shumë


spot_img

spot_img