Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Falsifikonin testet e Covid, Prokuroria firmos arrestimin e mjekut të QSUT dhe pronarëve të agjencive të udhëtimit në Tiranë, 10 në pranga

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetër persona kanë rënë në prangat e Policisë pas urdhër-arresteve të kërkuara nga Prokuroria e Tiranës. Është arrestuar një mjek që shërbente në QSUT dhe disa persona të tjerë, kryesisht pronarë të agjencive të udhëtimeve dhe sekserë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, falsifikonin rezultatet e testeve të Covid-19 për të mundësuar kalimin e udhëtarëve në kufi dhe në kërmim merrnin nga 30-40 euro për person.

Nga burimet bëhet me dije se është ndaluar dhe një mjek tjetër, me inicialet M.K. Në lidhje me emrin dhe të dhëna të tjera për mjekët e ndaluar nuk bëhen me dije, pasi prokuroria vijon hetimet. Organi i akuzës ka sekuestruar bazën që përdoren për falsifikimin e testeve të covid-19.

Më shumë

spot_img
spot_img