Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Falsifikonin firmat e mjekëve për formularët e patentave, 2 të arrestuar në Tiranë, në kërkim një 26 vjeçare (EMRAT-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës pasi falsifikonin firmat dhe vulat e mjekëve për të plotësuar fiktivisht formularët për aplikim për patentë. Një tjetër është proceduar në gjendje të lirë dhe një 26 vjeçare është shpallur në kërkim.

Të arrestuar janë: Igli Katroshi 51 vjeç dhe Albion Goxhaj 32 vjeç, të dy banues në Tiranë. U procedua në gjendje të lirë shtetasi D. F., 40 vjeç dhe u shpall në kërkim shtetasja O. D., 26 vjeçe. 

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, falsifikonin vulat dhe firmat e personelit mjekësor duke plotësuar fiktivisht formularët që plotësohen për aplikimin ose rinovimin e lejeve të drejtimit, shkruan newsbomb.al.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar formularë të falsifikuar, kuponë jotatimor të prerë fiktivisht, mandate arkëtimi të falsifikuar dhe aparate celularë.  Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve” në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img