Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Falsifikoi formularët për regjistrimin e pasurisë në Vlorë dhe denoncoi se i kishin vjedhur, Gjykata lë në burg drejtorin Bardhyl Gjika

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg drejtorin e Drejtorisë së Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës, pranë Këshillit të Qarkut Vlorë, Bardhyl Gjika, i cili dyshohet se ka falsifikuar formularët për regjistrimin e një pasurie në Vlorë.

Për specialistin e kësaj drejtorie, Kreshnik Mino, Gjykata vendosi masën e sigurisë “Detyrim paraqitje”, ndërkohë që për shtetasin Spiro Dumi masa e arrestit do të bëhet në ambientet e spitalit.

Ata akuzohen për “shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim të dokumenteve zyrtarë”, teksa vendimi i mor nga gjyqtari Enkel Peza.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img