Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Faleminderit për mbështetjen”, Basha falenderon kongresmenin Eliot Engel: Do vazhdojmë punën e papërfunduar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a1d1d0a6eff3bf2adab20bddd205490

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha falenderon kongresmenin amerikan Eliot Engel, për mbështetjen ndaj shqiptarëve.

Engel u largua pas 32 viteve nga Kongresi Amerikan, ndërsa Basha përmes një postimi në Twitter shprehet se “Do të vazhdojmë më tej së bashku punën e papërfunduar ende”.

“Shpreh mirënjohjen time më të thellë për mikun tonë të shtrenjtë dhe avokatit tonë të palëkundur Z. Eliot Engel. Faleminderit për mbështetjen vendimtare gjatë 3 dekadave, që ka sjellë pavarësinë e Kosovës dhe tranzicionin demokratik në Shqipëri, përfshirë anëtarësimin në Nato. Do të vazhdojmë më tej së bashku punën e papërfunduar ende”, shkruan Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img