Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Faleminderit Kolonja”, Xhaçka e lumtur për rezultatin në zonën e saj: Ju e bëtë tuajën, tani na takon neve të bëjmë realitet projektet e mëdha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidatja për deputete e PS në qarkun e Korçës, Olta Xhaçka shfaqet e lumtur me anë të një shënimi në rrjete sociale, pas rezultatit të fundit nga Kolonja.

PS mori mbi 53% të votave, një rezultat i thellë në krahasim me atë të opozitës.

Ministrja e Jashtme falenderon votuesit socialistë dhe tani shprehet se i mbetet PS të bëjë më shumë duke përmbyllur të gjitha projektet e lëna pezull.

Olta Xhaçka

FALEMINDERIT KOLONJA!

Faleminderit çdo socialisti e socialisteje, çdo votuesi të PS që dje na mbeshtetën me të shumtë se kurrë! Jam pa fjalë, ndihem krenare, por edhe e përunjur nga kjo shfaqje e jashtëzakonshme besimi!

Kolonja është sot kampione e këtyre zgjedhjeve. Me një rezultat të thelluar ndjeshëm, duke i dhënë Partisë Socialiste 53.3% të votës, 20% më shumë vota sesa opozita e marrë sëbashku.

Ju e bëtë tuajën, tani na takon ne të bëjmë realitet ato punë e projekte që kemi diskutuar bashkë në çdo mbledhje e takim, për t’i dhënë Kolonjës atë që meriton! Faleminderit të gjithëve!

Një falenderim nga zemra edhe për vëllezërit e motrat kolonjarë që nuk na votuan, por që ama, bashkë me ne, e kthyen 25 prillin në një festë demokracie e qytetarie!

SHQIPËRIA E ARDHMJA JONË

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img