Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

“Faktet ulërasin”, Vasili: Rama shkeli 5 qershorin, alibitë janë faj i rëndë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit pas miratimit të Kodit të ri Zgjedhor ditën e djeshme.

Vasili thotë se janë dy nene që u ndryshuan me konsensus në 5 qershor dhe më pas u miratuan në 23 korrik, për t’u ndryshuar vetëm një javë më pas.

Reagimi i plotë i Vasilit:

5 qershori u shkel, ja Faktet!!

5 qershori u shkel dhunshëm dhe faktet flasin ulërasin.

Çdo alibi për Edi Ramën, që shkeli 5 qershorin është kundër popullit shqiptar.

Nenet që u ndryshuan në 5 qershor dhe u miratuan ne 23 korrik u asgjësuan vetëm pas një jave në 30 korrik.

Vetëm një mashtrues si Edi Rama mund ta mohojë këtë, por faktet sërish ulërasin.

Alibitë për mashtruesin janë faj i rëndë.

Ja se si u ndryshuan me konsensus në 5 qershor nenet 67 dhe 164 të Kodit Zgjedhor, që u zhbënë dje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img