Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Fakenews për tërmetin e madh të orës 23:30, flet sizmiologu ORMENI: S’ka asnjë rrezik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

785d6183f7503c047f49a30db0379819

Flet eksperti i sizmiologjisë Rrapo Ormeni pas lajmit të rremë që përhapën disa media të papërgjegjshme duke thënë se do bjerë një tërmet i madh në orën 23:30.

Ormeni thotë se s’ka nevojë për panik sepse tërmetet nuk mund të parashikohen me orar të saktë dhe se rreziku i madh ka kaluar.

“Ja unë përshembull s’kam lëvizur fare nga shtëpia. S’ka asnjë lloj rreziku. Lëkundjet e lehta do vazhdojnë por goditja më e madhe ka kaluar”, sqaroi eksperti duke u bërë apel qytetarëve të rrinë të qetë në shtëpitë e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img