Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

‘Faji i Berishës që s’ia dha plumbin ballit atyre që ishin me…’, Topalli tregon a e kritikoi ish-kryeministri për deklaratën e FORTË

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a48e0210097db0249e8a0b0f07578fe7

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka treguar sot në emisionin “Opinion” për prapaskenat e deklaratës së fortë që bëri në vitin 2005. Asokohe ajo deklaratë ngjalli polemika në media dhe në arenën social-politike.

Pak ditë para zgjedhjeve të vitit 2005, Topalli ishte e ftuar në emisionin “Opinion” së bashku me Gramoz Ruçin dhe Skënder Gjinushin, por gjatë debatit ajo u shpreh se faji i Sali Berishës ishte që nuk i dha plumbin në ballë atyre që ishin me Zani Çaushin dhe kushërinjve të Gjolek Malajt.”

Pas 16 vitesh Topalli tregon nëse është kritikuar nga ish-kryeministrin Sali Berisha dhe si e pritën këtë deklaratë mbështetësit e PD.

Topalli: Fillimisht më kanë kritikuar.

Fevziu: Berisha çfarë tha?

Topalli: Asnjë fjalë, asnjë. Ishte diskutuar në rrethet e gazetarëve se Jozefina gaboi për fushatë, pastaj thanë shiko në fakt elektrizoi mbështetësit. Përtej frazave, ndoshta duhet të shkojmë tek thelbi. Fushata nuk është një show kush e bën më bukur fushatën elektorale. Në fushatë ka një dozë të caktuar ku politikani mundon të ndikojë në opinionin publik dhe që do të ndikojë në votime.

Më shumë

spot_img
spot_img