Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Fajdet në Shkodër, Apeli jep masën e sigurisë për ish-prefektin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fad93d3a6aae3e1c71ab3dc8473c964e

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për ish-prefektin Ilir Radovani.

Gjykata e Apelit ka vendosur masën e ndalimit për t’u larguar jashtë shtetit dhe detyrim paraqitje.

Mësohet se Radovani nuk ishte në seancë, por është përfaqësuar nga avokati i tij.

Kujtojmë që operacioni i koduar ‘Maranaj’ u ndërmor në  orët e para të mëngjesit, të 14 marsit, kur forcat Speciale nga Tirana  zbarkuan në Shkodër në një aksion blitz dhe 11 persona u vunë në pranga  gjatë kontrollit në 22 banesa. Një tjetër u kap teksa tentoi të  arratiset drejt Kosovës.

12 të arrestuarit ishin të përfshirë në një skenë fajdesh përmes dhënies së huasë jashtë sistemit ligjor bankar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img