Hapësire reklamuese

Politikë

Fahri Balliu mysafir në Top Channel, sulmon Vlahutin dhe Lu: Ka nga ata që vijnë për dashnoren në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb

Botuesi Fahri Balliu ka lëshuar akzua të forta në drejtim të ambasadores së BE-së në Shqipëri, Romana Vllahutin dhe ambasadorit amerikan Donald Lu.

Sipas Balliut ambasadorja e BE dhe ai i SHBA janë bërë palë me Partinë Socialiste. Balliu tha se Donald Lu duhet t’i përgjigjet akuzave të kryeprokurorit në ikje, Adriatik Llalla, se ka ndërhyrë për mbylljen e një dosje.

Balliu tha se ka diplomatë të huaj që vijnë në Tiranë sepse kanë dashnore këtu.

“Ka nga ata që vijnë të Tiranë sepse kanë dashnore në Tiranë”, tha Balliu.

Gazetari Balla: Ka dhe nga ata që ikin se kanë dashnore në Europë

Balliu: Në këtë rast është dështimi i BE-së, ata që ikin është sukses i Shqipërisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese