Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Facebook ndalon reklamat që shprehen kundër vaksinave

spot_img

Lajme të ngjashëm

c53cf38506fd79b3b83b2916cfb9a9ac

Facebook njoftoi një politikë të re, e cila ndalon reklamat dekurajuese ndaj vaksinave, si pjesë e një përpjekjeje të re për t’i inkurajuar ata të marrin injeksionet e vaksinave të gripit gjatë pandemisë COVID-19.

“Ne nuk i duam këto reklama në platformën tonë,” thanë të martën Kang-Xing Jin, shefi i shëndetit të kompanisë dhe Rob Leathern, drejtori i menaxhimit të produktit.

Postimi shtoi se ata tashmë nuk lejojnë reklama që përmbajnë mashtrime ndaj vaksinave.

“Tani, nëse një reklamë dekurajon në mënyrë të qartë dikë nga marrja e saj, ne do ta refuzojmë atë.”

Për më tepër, Facebook njoftoi fillimin e një fushate të re për të siguruar informacion në lidhje me vaksinat e gripit për përdoruesit dhe u zotua të punojë me “partnerë globalë të shëndetit në fushata për të rritur normat e imunizimit”, thanë Jin dhe Leathern.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img