Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Facebook i shtyu bllokimin me 2 vjet, reagon ashpër Donald Trump: Kjo është fyerje e madhe për miliona qytetarë që më votuan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i Amerikës, Donald Trump u ndalua të kishte akses në platformën e Facebook dhe Instagram, pas sulmit të 6 janarit në Kapitol.

Trump u akuzua si nxitës dhune dhe person që mund të dëmtonte publikun me postimet e tij në rrjete sociale, ndërkohë sot kompania facebook ka marrë vendimin të shtyjë edhe për dy vjet bllokimin e Donald Trump nga këto dy rrjete sociale, duke qenë se në Twitter ai është i bllokuar prej kohësh.

Lidhur me këtë Trump ka reaguar ashpër duke thënë se vendimi është një fyerje ndaj atyre miliona qytetarëve që e votuan.

Kompania e Zuckerberg njoftoi se Trump do të jetë i bllokuar deri në vitin 2023.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img