Facebook e konfirmon, rrjeti social me probleme serioze prej dy orësh: Po investigojmë

Publikuar tek: bota, më 19:07 11-10-2017 Facebook e konfirmon, rrjeti social me probleme serioze prej dy orësh: Po investigojmë

Nëse keni patur probleme për t’u futur në Facebook dhe Instagram këtë pasdite të së martës, nuk është problemi i internetit, por duket se është një avari globale e rrjetit social më të madh në botë.

Miliona përdorues të Facebook raportuan përmes rrjeteve të tjera sociale, kryesisht Tëitter se e kanë të pamundur të logohen në profilet e tyre në të dyja këto platforma.

Gjeografia e denoncimeve është e gjërë dhe raportohet se fillimisht problemet e para kanë nisur në Europë dhe më pas janë përhapur në SHBA, Azi dhe Amerikën Latine.

Avaritë kanë zgjatur për më shumë se dy orë dhe për momentin nuk dihet shkaku i kësaj.

Nga Facebook dhe Instagram, që të dyja rrjete sociale të Mark Zuckerberg, nuk ka ende asnjë koment për këtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një vrimë gjigante tre herë sa Shqipëria është hapur në Antarktidë, shkencëtarët s’e kanë idenë
Një burrë i dehur bërtet në mes të trenit, kjo që i bëjnë qytetarët është e frikshme (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012686967849731
array(1) { ["section"]=> string(90) "facebook-e-konfirmon-rrjeti-social-me-probleme-serioze-prej-dy-oresh-po-investigojme-95548" }