Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Facebook bie sërish, përdoruesit probleme me aksesimin në rrjetin gjigant të mediave sociale

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Facebook është rrëzuar sërish vetëm dy muaj pasi një ndërprerje i kushtoi kompanisë 100 milionë dollarë të ardhura.

Përdoruesit kanë raportuar probleme me aksesin në rrjetin gjigant të mediave sociale që nga ora 12:30 dhe vijon ende.

Përdoruesit thonë se nuk mund të hyjnë në faqen e mediave sociale dhe po përballen me mesazhe “diçka shkoi gabim”.Qindra ankesa janë bërë në 24 orët e fundit.

Në tetor, një ndërprerje globale shtatë orëshe  goditi Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Messenger.

Inxhinierëve iu desh të udhëtonin në qendrën e saj të të dhënave Santa Clara për të rregulluar defektin personalisht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img