Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

‘Fabrikë’ me llogari FALSE nga Shqipëria, FACEBOOK mbyll 300 grupe dhe adresa të Muxhahedinëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Facebook” ka fshirë 300 llogari, faqe dhe grupe që mesa duket ishin krijuar nga Muxhahedinët në Shqipëri. Siç dihet Muxhahedinët janë një grup militant i mërguar që kundërshton Republikën Islamike të Iranit

Gjiganti i mediave sociale mbylli 128 llogari në Facebook, 41 faqe, 21 grupe dhe 146 llogari në Instagram në muajin mars për shkeljen e rregullave dhe mashtrimin e të tjerëve në lidhje me identitetin dhe qëllimin e tyre, në emër të një subjekti të huaj.

Facebook tha se gjeti “lidhje” midis llogarive të rreme dhe llogarive reale të individëve të lidhur me MEK dhe faqeve nga Shqipëria.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img