Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Fabrikë me kanabis në Ohër, mediat maqedonase: Arrestohet dhëndri i kryetarit të Bashkisë Pogradec, në pranga dhe 9 të tjerë (Detaje)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhëndri i kryetarit të Bashkisë Pogradec ka rënë në prangat e policisë maqedonase.

Bëhet me dije se dhëndri i Ilir Xhakollit është arrestuar në një fabrikë me drogë në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Mediat maqedonase raportojnë se policia ka zhvilluar një aksion dhe ka zbuluar një fabrikë që kishte 3 mijë rrënjë kanabis, 100 litra vaj kanabisi si dhe 600 kg kanabis i tharë.

Nga ky operacion kanë rënë në pranga 10, ky mes tyre është edhe dhëndri i kryetarit të Bashkisë Pogradec, Ilir Xhakolli. Dyshohet se dhëndri ishte pronari i fabrikës.

Më shumë
spot_img
spot_img