Tirana
broken clouds
17.3 ° C
17.3 °
17.3 °
70 %
3.6kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

EXIT POLL-i i Top Channel: Rezultat i ngushtë mes mazhorancës dhe opozitës, por PS merr MANDATIN E TRETË

spot_img

Lajme të ngjashëm

EXIT POLL-i i publikuar nga Top Channel pas përfundimit të procesit të votimit ka treguar se mazhoranca dhe opozita do të ndahen me nëj rezultat shumë të ngushtë.

Sipas rezultateve të këtij EXIT POLL-i, Partia Socialiste merr 46.9% të votave ose 71 mandate, duke marrë mandatin e tretë, ndërsa PD 43.5%, e përkthyer në 63 deputetë.

Rënie të ndjeshme ka pësuar LSI në krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, pasi në këto zgjedhje do të arrijë të marrë vetëm 6 deputetë, referuar rezultateve të EXIT POLL-it.

rezultati 800x408 1

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img