Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

“Evropa po shokohet me pamjet nga Ukraina”, Behgjet Pacolli: Kanë harruar gjenocidet në Kosovë, kriminelët lëvizin lirshëm në Serbi

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni dhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli teksa flet për varret masive në Evropë, thotë se Evropa duket se ka harruar gjenocidet e tmerrshme që ndodhën në Kosovë.

Pacolli me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Evropa po shokohet me pamjet nga Ukraina me varreza masive, por që sipas tij Evropa i ka harruar gjenocidet e tmerrshme që kosovarët i përjetuan nga serbët.

“Evropa po shokohet me pamjet nga Ukraina me varreza masive, por si duket i ka harruar gjenocidet e tmerrshme që përjetuam në Kosovë. Vetëm në Mejë të Gjakovës u vranë mbi 370 civilë, nga të cilët 36 ishin të mitur. Dhe kriminelët ende ju lëvizin lirshëm në Serbi”, shkroi Pacolli.

Më shumë