Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Evi Reçi tregon punën që e ëma bënte në Greqi: Ishte e çuditshme që një shqiptare…

spot_img

Lajme të ngjashëm

8dc8a77d66ae76d37ae385ecacb45ac1

Evi Reçi është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare, e cila së fundmi është angazhuar në fushën e moderimit të televizion.

Ndonëse ka lindur në Durrës, ajo më shumë ka jetuar jashtë, në shtetet fqinjë Greqi e më pas në Itali.

Detaje për jetën e saj, Evi i ka treguar ditën e sotme teksa ishte e ftuar në emisionin ‘Rreze Dielli’ në Report TV.

Ajo tregoi se se familja e saj dhe vetë Evi janë përshtatur mjaft mirë me kulturën dhe shoqërinë e shteteve ku kanë jetuar.

Mamaja e Evit punonte si mësuese violinçeli në një shkollë greke dhe kjo ka qenë disi e pazakontë për realitetin e emigrantëve të asaj kohe.

“Greqia… ka qenë diçka shumë e bukur. Në atë kohë mami im punonte si mësuese violinçeli. Ishte diçka e çuditshme që një shqiptare të ishte muzikante në Greqi. Kjo sepse për fat të keq ishte lidhur ndryshme imazhi i shqiptarëve në atë kohë.”-tha Evi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img