Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Evi Kokalari publikon dokumentin: Lulzim Basha ka paguar më shumë se 1 MILION DOLLARË për lobim në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari u shfaq sërish ditën e sotme krah Sali Berishës në “Foltoren” e mbajtur në qytetin e Durrësit, ku ka akuzuar kryedemokratin Basha se ka paguar shuma të mëdha për lobimin në SHBA nëpërmjet një kompanie ruse.

Pas akuzave të Kokalarit, PD doli me një reagim zyrtar, ku thuhej se ditën e nesërme aktivistja do të paditej penalisht në gjykatë.

Menjëherë pas deklaratës së PD, Evi Kokalari ka publikuar dokumentin ku tregohet sa ka paguar Basha për lobimin në SHBA. Dokumenti tregon se janë paguar 1 milion e 25 mijë dollarë, nga të cilat 500 mijë menjëherë.

Ndërkohë, në një postim, ajo shkruan: “Hej Lulzim Basha, sille! Ndërkohë, do të kthehem në Shtetet e Bashkuara dhe do të punoj ngushtë me anëtarët e Kongresit, për të kuptuar nëse akuzat për pagesën e paligjshme të një firme lobi në DC u hoqën dhe nëse po, PSE?

Partia Demokratike e Shqipërisë është e Sali Berishës dhe unë jam bijë e saj.

Më shumë
spot_img
spot_img