Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Evi Kokalari: Nuk kam thënë që Sekretari Pompeo do takohej me Berishën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja Evi Kokalari përmes një shënimi në llogarinë e saj në rrjetet sociale, thotë se nuk është shprehur se ish-sekretari amerikan Mike Pompeo do të takohej me Sali Berishën, gjatë një vizite në Tiranë.

E ftuar në media dje, ajo tha se ishte përpjekur të organizonte një event tjetër me Pompeon, ndryshe nga ai për 10 vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA. Sot, aktivistja mohon të ketë ndërmarrë ndonjë veprim të tillë.

albsig

spring

Kokalari zbuloi se kishte negociuar me shefin e stafit të Pompeos për të organizuar një event të dytë në Shqipëri, duke mos dhënë detaje për llojin e eventit, por Ambasada e SHBA në Tiranë së bashku me Taulant Ballën ndërhynë duke organizuar një event të tyre.

“Unë di të them dhe këtë. Që unë e kam diskutuar çmimin për eventin e dytë. Nuk mund të shkoj në detaje, jo aq sa e para por është shumë e lartë”, tha anëtarja e komisionit të rithemelimit të PD-së.

LEXO EDHE: OOOPS! Kokalari nxjerr pa dashje E-MAILIN që i nisi sekretarit të Pompeos, çfarë i tha për Alibeajn e Tabakun: Kjo foto do dëmtojë shumë marrëdhënie!

LEXO EDHE: Kokalari i NXJERR të GJITHA, tregon si dështoi të organizojë një event të dytë me Pompeon: Diskutuam dhe çmimin, por ndërhyri Balla me Ambasadën! Ish-sekretari s’e dinte që po dilte foto me Alibeajn

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img