Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Evakuuohen 2 familje në Lezhë, 10 shtëpi rrezikojnë të shemben; në Zadrimë e Torovicë tokat kthehen në “fusha orizi” (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aa19936479c1e75b8f5c06f9425154f5

Dy familje në zonën e Torovicës në Lezhë janë evakuuar nga ekipet e Emergjencave Civile pasi shtëpitë e tyre rrezikohen nga rrëshqitja e dherave, për shkak të shirave intensivë që kanë rënë ditët e fundit.

Po në këtë zonë, janë dhe 10 shtëpi të tjera të cilat rrezikohen nga rrëshqitja e dherave.

Për shkak të ndërprerjes së reshjeve dje dhe sot, në Lezhë sipërfaqa e tokave nën ujë është ulur, në disa zona, pasi në Torovicë dhe Zadrimë pothuajse të gjitha tokat bujqësore janë të mbuluara nga uji.

Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_7_copy.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img