Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Europarlamentari grek uron Ramën për zgjedhjet e 25 prillit: Proces i qetë, një hap i suksesshëm drejt integrimit të Shqipërisë në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin e Stabilizim-Asocimit BE-Shqipëri, Manolis Kefalogiannis i ka dërguar një mesazh urimi kryeministrit Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Kefalogiannis vlerëson organizimin e zgjedhjeve, si një hap i suksesshëm për rrugën e Shqipërisë drejt integrimit europian.

Ai përgëzon popullin e Shqipërisë për pjesëmarrjen e tyre në mënyrë paqësore në këto zgjedhje.

Urimi i plotë i Manolis Kefalogiannis:

I dashur Z. Rama,

Unë do të doja t’ju përgëzoja ngrohtësisht për procesin e mirë-organizuar zgjedhor, i cili përfundoi në një ditë të qetë dhe pozitive të zgjedhjeve parlamentare në 25 Prill 2021. Unë do të doja ta zgjas me urime për popullin e Shqipërisë për pjesëmarrjen e tyre paqësore në këto zgjedhje.

Më lejoni të vlerësoj organizimin e mirë të zgjedhjeve parlamentare pavarësisht sfidat e paraqitura nga një legjislacion zgjedhor i rishikuar në kontekstin e një pandemie globale.

Organizimi i suksesshëm i këtij procesi zgjedhor është një hap shumë i rëndësishëm në rrugën drejt pranimi i vendit tuaj në Bashkimin Evropian, një hap që duhet të ndiqet nga zbatimin e plotë të rekomandimeve të formuluara nga Misioni OSBE-ODIHR.

Ju mund të jeni të sigurt se Parlamenti Evropian mbështet dhe do të vazhdojë të mbështesë Shqipëria në rrugën e saj drejt integrimit në BE. Si Kryetar i Delegacionit të Parlamentit Evropian në Komisionin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, unë jam duke kërkuar përpara për të vazhduar bashkëpunimin tonë të ngushtë dhe të frytshëm me Parlamentin e sapo zgjedhur.

Më shumë

spot_img
spot_img