Europa League, Skënderbeu merr një barazim të “artë” në Kazakistan

Publikuar tek: sport, më 18:15 13-07-2017 Europa League, Skënderbeu merr një barazim të “artë” në Kazakistan

Përballja e parë në turin e dytë te kualifikueseve të “Europa League” më korçarve të Skënderbeut dhe Kairat Almati ka përfunduar me rrezultatin e bardhë 1-1.

Në fillim ishin kazak që kaulan në avantazh, pavarsisht lojës së mirë të lojtarëve të Skënderbeut. Por në pjesën e dytë Skënderbeu e rriti dhe më shumë nivelin e lojës dhe arriti të barazonte në minutën e 72 me anë të Nimagas.

Me këtë rezultat bardhekuqtë do të presin në ndeshjen e ardhshme në stadiumin “Skënderbeu” në Korçë për të zhvilluar takimin e dytë në kuadër të kualifikimeve në Europa League, me shumë shanse për ta kaluar edhe  këtë tur. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013567209243774
array(1) { ["section"]=> string(69) "europa-league-skenderbeu-merr-nje-barazim-te-arte-ne-kazakistan-86055" }