Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Europa League/ Laçi e pret kundërshtarin në shtëpi, Kukësi në “Qemal Stafa”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

 Tashmë janë zyrtare stadiumet dhe oraret se kur do të luajnë ekiptet shqiptare në turin e parë të ndeshjeve të Europa League.

Më 2 korrik, Laçi do të presë në stadiumin e tij në orën 17:30, kundërshatarët e Inter Baku. Për kurbinasit është sezoni i katërt që marrin pjesë në këtë aktivitet europian. Ndryshe nga Laçi, skuadra e Kukësit do të presë rivalët e Torpedo-BelAZ Zhodino në orën 18:00, në stadiumin “Qemal Stafa”.

Të kuqtë e Partizanit do e nisin nga Norvegjia aventurën evropiane, të cilës i kthehen pas 7 vitesh mungesë. Stromsgodset është kundërshtari i turit të parë dhe takimi do të zhvillohet në orën 19:00, në qytetin Dramen. 

Më shumë

spot_img
spot_img