Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Europa “digjet”, në Brazil nis dëbora me temperatura -8 gradë Celcius

spot_img

Lajme të ngjashëm

E ndërsa Europa po përballet me valën e të nxehtit afrikan, jugu i Brazilit është përfshirë nga i ftohti ekstrem dhe rreshje dëbore, të cilat janë të pazakonta në këtë muaj.

Mbrëmjen e djeshme më shumë se në 30 zona në Rio Grande Do Sul kanë rënë rreshje dëbore, ndërsa temperaturat shkuan deri në -8 gradë Celcius. Temperaturat pritet të bien edhe në vende të tjera si Parana dhe Santa Catarina.

Ndërkohë krejt e kundërta ndodh në Europë në këto ditë, ku në disa vende temperaturat kanë arritur në mbi 40 gradë Celsius.

Më shumë

spot_img