Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Euronews Albania “korrigjon” EXIT POLL-in: Partia Socialiste i merr mandatin Partisë Demokratike, LSI dhe PSD nuk lëvizin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Euronews Albania ka “korrigjuar” rezultatet e EXIT POLL-it të nxjerrë vetëm pak minuta pas përfundimit të procesit të votimit.

Në rezultatet e fundit të EXIT POLL-it, Partia Socialiste i “rrrëmben” një mandat Partisë Demokratike, duke shkuar në 68-72 deputetë, ndërsa PD zbret në 60-64 mandate.

Ndërkohë LSI dhe PSD qëndrojnë të pandryshuara, me partinë e Monika Kryamdhit që merr 6-8 deputetë, ndërsa partia e drejtuar nga Tom Doshi 1-2 mandate.

Rezultatet e EXIT POLL-it të Euronews Albania:

178077631 898188341030853 4809108008644358213 n

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img