Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Eurodeputetja e parë shqiptare, Meta uron Arba Kokalarin: I bën të lumtur të gjithë

spot_img

Lajme të ngjashëm

84a3b2f5b6b4ff4c316af56c83a7173e

Presidenti Ilir Meta ka uruar eurodeputeten e parë shqiptare Arba Kokalari.

‘Arba Kokalari, shqiptarja e parë eurodeputete, i bën të lumtur të gjithë shqiptarët dhe meriton mirënjohjen e tyre, jo vetëm si model suksesi në Suedi?? por edhe përfaqësimi dinjitoz në Europën e Bashkuar’, shrkuan Meta në postimin e tij.

Arba Kokalari është eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian. Ajo jeton në Suedi dhe është pjesë e partisë së Moderuar.

Kjo forcë politike ka fituar 17.6 % të votave, duke siguruar katër eurodeputetë, ndër ta edhe Kokalarin.

 

Më shumë

spot_img