Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Euro2020/ Italia bën detyrën dhe fiton pastër, Zvicra e shqiptarëve shumë e dobët, zhgënjen Turqia përballë Uellsit të Gareth Bale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë përfunduar dhe sfidat e sotme që luhen në kuadër të kompetiocnit Euro2020.

Në orën 15:00 është luajtur ndeshje Finland-Rusi e cila përfundoi me rezultatin minimal 0-1, me një Rusi që dominoi shumicën e kohës, dhe pse Finlanda e nisi furishëm me një gol që u anulua nga sistemi VAR.

albsig

Goli i vetëm ka ardhur në minutën e 45’ nga Aleksey Miranchuk. Aktualisht në grupin B, Belgjika e cila ka realizuar vetëm një ndeshje ka 3 pikë, po ashtu dhe Rusia me Finlandën të cilat kanë nga dy ndeshje. në vendin e fundit ndodhet Danimarka me zero pikë dhe një ndeshje të realizuar.

Në orën 18:00 është luajtur sfida e parë e grupit A për sot, Turqi-Uells, e cila përfundoi me rezultatin 0-2, me një Turqi apatike e cila dhe pse ndonjëherë tentoi, nuk mund të shënonte. Sfida u zhbllokua në minutën 42’ nga Aaron Ramsey e më pas në pjesën e dytë Bale nuk diti të dyfishojë rezultatin, pas një penalltie të humbur.

Ishte Connor Roberts që gjeti rrjetën për Uellsin në fund të shtesës duke e çuar ekipin e tij në vendin e dytë me 4 pikë. Vendin e parë e mban Italia e cila fitoi edhe sot 3-0 ndaj Zvicrës.

Chielinit iu anulua një gol në minutën e 19’, ndërsa Locateli 7 minuta më vonë zhvbllokoi rezultatin. Një ndeshje e dominuar nga italianët që dyfishuan rezultatin po me Locatelin në minutën e 52’. Ishte Immobile ai i cili vulosi gjithçka në fund të takimit, duke e lënë Zvicrën e shqiptarëve në vend të tretë me 1 pikë, e në fund Turqia me dy ndeshje dhe zero pikë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img