Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

EURO2020/Hollanda perfekte edhe ndaj Maqedonisë së Veriut, Austria mposht Ukrainën dhe gjen Italinë në raundin tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Hollanda e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e tretë në grupin C, ku ka triumfuar me rezultatin 0-3 ndaj Maqedonisë së Veriut.

Goli i Depay në minutën e 24-t dhe dopieta e Wijnaldum në minutat 51 dhe 58 i kanë dhënë “tulipanëve” fitoren e radhës, teksa tashmë presin të njohin kundërshtarin në raundin e 1/8.

Ndërkohë në ndeshjen tjetër të grupit, Austria ka mposhtur me rezultatin 0-1 Ukrainën, duke e mbyllur e dyta në grup dhe duke u kualifikuar në turin tjetër. Austriakët do të përballen me Italinë, ndërkohë që Ukraina thuajse është e eleminuar nga turneu.

Golat e Hollandës:

Goli i Austrisë:

Më shumë

spot_img
spot_img