Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

EURO 2020/ Zhgënjejnë Spanja dhe Polonia, Republika Çeke merr një fitore të madhe në Skoci

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Spanja nuk ka arritur të marrë më shumë se 1 pikë në ndeshjen e parë në Euro 2020 ndaj Suedisë, ndeshje e cila ka përfunduar me rezultatin 0-0. Spanjollët kanë dominuar ndeshjen nga minuta e parë në të fundit, por pa arritur t’ia dalin mbanë të çajnë “murin” suedez.

Zhgënjen edhe Polonia e Levandovskit, e cila është mposhtur me rezultatin 1-2 nga Sllovakia. Tashmë kalimi i grupit bëhet edhe më i vështirë për polakët, pasi do të ndeshen me Spanjën dhe Suedinë.

Në orën 15:00 u luajt ndeshja Skoci – Çeki, e cila përfundoi me fitoren 0-2 të miqve. Goli i dytë ishte një kryevepër e Patrik Schick, i cili realizoi nga një distancë prej 45 metra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img